Cinsellikte Erkeği Mutlu Etmenin Yolları

Cinsellik, erkekler ve kadınlar için aynı şekilde tanımlanmamıştır. Hormonlar ve genetik elementler değiştikçe cinsellik de hem erkekler hem de kadınlar için farklı olur. Her iki partner de her cinsel eylemde cinsel tatmin arar. Ancak, erkeklerin zirveye ulaşma biçimleri kadınlarınkinden çok farklıdır. Erkekler sevişme söz konusu olduğunda farklı bir fantezi yaşayabilirler. Hoşnutsuz cinsel yaşamların nedeni, çoğu zaman çift arasında anlayış ve paylaşılmamış arzuların eksikliğidir. Cinsel aktivitelerle ilgili istek ve tutkuları paylaşmak, sorunları daha da azaltır ve her bir çift için mutlu, tatmin edici cinsel ilişkiler sunabilir. Cinsellikte erkeği mutlu etmenin yolları genel olarak şunlardır;

Kendi Kendine Açma

İnsanın kendini bir kadından çok daha hızlı açtığı biyolojik veya psikolojik bir gerçektir. Cinsellik söz konusu olduğunda erkeklerin genetik mekanizması kendiliğinden açılır. Ancak kadın cinsel dürtülerinin erkek muadilinin aktive olması için biraz zamana ve çabaya ihtiyacı vardır. Bu yavaş revize edilmiş süreç birçok erkek tarafından beğenilmez. Ancak inisiyatif alan kadınlar, erkekler tarafından daha çok beğenilir.

Farklılıklar

Sevişmek artık sadece erkekler için bir üreme aktivitesi değildir. Etkinlikte daha eğlenceli ve mümkün olan maksimum zevk ile memnuniyeti ararlar. Belirli pozisyonlar ve uygulamalar, cinsel ilişki esnasında her erkek tarafından arzu edilir. Farklılıkları keşfetmek erkekler tarafından sevilir. En tatmin edici yolları bulmak için tek çözüm cinsel çıkarlar ve arzular hakkında konuşmaktır. Kadınlar çok hayal kuruyor ama erkekler fantezileri gerçekleştirmek istiyor.

Duyguları Ön Plana Çıkarmak

İletişimdeki bu küçük ama gerekli durumun benimsenmesi ciddi bir ilişki kurabilir. Samimi bir ilişkinin iyi bir şekilde meydana gelmesi için bir kutupluluk duygusuna ihtiyaç vardır. Bu yüzden duygular, her zaman ön planda olmalıdır ve erkeklerin bunu hissetmesi, cinsel isteklerinin büyük oranda artmasına yardımcı olur.

Hijyen ve Sağlıklı Beslenme

Hijyen, bir ilişkideki herkes için önemlidir. Hijyenine çaba harcamak kişinin kendisini önemsediğini düşündürür. Aynı şekilde, dağınık bir yatak odası günlük 5-10 dakikalık bakım ile düzenli bir yatağa dönüşebileceği gibi dağınık bir görünüm de hoş bir kokuyla ve bakımla çekici bir hale gelebilir. Dikkate alınması gereken bazı ipuçları şunlardır;

  • Hem erkeğin hem de kadının aynı anda hoşlanacağı bir koku bulunabilir. Bakım ve hijyenle ilgili her durumda olduğu gibi bireysel tercihler de değişecektir. Bu yüzden, ortak karar alınarak en çok seviliyorsa o seçilebilir.
  • Duş, banyo ve temel bakımlar günlük olarak yapılmalıdır. 
  • Bol sebze ve meyvelerle beraber dengeli bir diyet yapılmalıdır. Büyük ölçüde işlenmiş önemsiz olan bir beslenme, vücut kokusunu bile etkiler.
  • Ağız bakımı da çok önemlidir. Günlük olarak en az 2 defa fırçalanmalı ve diş ipi mutlaka kullanılmalıdır. Profesyonel derin bir temizlik için ise her 6-12 ayda bir diş hekimine gidilmelidir. 

Çekici Olmak

Konuşurken yavaş bir şekilde konuşmak ve cümleleri uzatmak kadını oldukça çekici bir hale getirir. Cinsellikte erkeği etkilemek için erkeklere iltifat edilmelidir, duygular eşliğinde konuşulmalıdır, zevkleri bir öncelik haline getirilmelidir, erkeğe daha fazla güven verilmelidir, kadınsı enerjiye ulaşılmalıdır ve hijyene çok dikkat edilmelidir.

Erkeğin Hükmetmesine İzin Vermek

Çoğu erkek, en azından cinsellik konusunda baskın olan kadınlara tahammül etmez. Karşı tarafın arzularını yönlendirmeyi ve ifade etmeyi seviyor olsa da her zaman cinsellik eyleminin patronu olmak ister. Cinsellik, erkeklerin fantezilerini, isteklerini, arzularını ve tutkularını istediği gibi yerine getirmeye çalıştığı bir alemdir. Birçok erkek, partnerin arzularını göz önünde bulundurarak bu kısımdan taviz vermesine rağmen hakimiyetine teslim edilirse, cinsellikten daha verimli bir şekilde zevk alacaktır. Bu durum, cinsellikte erkeği mutlu etmenin ana anahtarıdır.

Duygusal Zirvelere Tırmanmak

Erkekleri fiziksel doruklardan çok daha fazla tatmin eden duygusal yüksekliklerdir. Cinsel aktivite, erkekler için fiziksel bir boşalma doruğuna sahip olmasa da duygusal unsurlar onu harekete daha fazla dahil edecektir. Masajlar, konuşmalar ve çeşitli pozisyonlar gibi durumlar, erkekleri daha memnun edecektir. Erkekler, cinsel eylemlerin her birinin partnerleri tarafından da sevildiğini hissederlerse cinsel ilişki eyleminde çok daha aktif olabilirler. Konuşmak ve fiziksel hareketler, cinsel aktivitelerdeki en önemli unsurlardır. Bu eylemler erkekleri daha duygusal olarak tatmin edecektir.  Cinsel ilişki, temel olarak sevgiyi ve duyguları paylaşma eylemidir. Erkekleri mümkün olan en üst düzeyde anlamak ve keşfetmek, eylemi her zaman taze ve tatmin edici bir hale getirecektir.

Fantezileri Geliştirmek

Erkekler, her zaman cinsellikte çeşitlilik ve fanteziler ararlar. Aynı duygu, aynı pozisyon ve aynı ruh hali ile rutin bir sevişme, erkeklerdeki eylemin ruhunu tamamen mahvedecektir. Cinsel yaşamın rutin olduğu hissedildiği zaman partnerlerin birbirini anlaması gerekir ve eylemde çeşitlilik getirmeye çalışılmalıdır. Erkeklerin düşünce yapısı kadınlardan tam manasıyla farklıdır. Tipik bir kadın, erkeklerin önerdiği eylem ve olasılıklarla kendini tatmin edebilir. Ancak erkekler, her gün aynı tür cinsel ilişkiden çok kısa bir sürede sıkılabilirler. Hız, pozisyon ve basınç gibi değişiklikler, cinsel hayatı çeşitlendirir. Cinsellikte sınırsız alan yoktur. Partnerler, hareketin tadını çıkarmak istedikleri her alana izinsiz bir şekilde giriş yapabilir. Yatağın cinsellik için tek platform olduğu yanlış bir kanıdır. Arada yeterince gizlilik varsa banyo, mutfak ve hatta yüzme havuzunda bile cinsel ilişki denenebilir.

Erkekler Her Şeyi İfade Etmeyi Sever

Cinsel istekleri bastırmak, cinselliğin erkeksi yolu değildir. Çünkü erkekler, her durumun konuşulmasını istiyorlar. Psikologlar, erkeklerin sevişmede her zaman rehberlik etmeyi sevdiklerini ortaya koyuyor. Kadınlar, erkeklere eylem boyunca yol gösterebilir ve onlara hoş yolları ifade ederse erkekler, en yüksek zirvelere ulaşır. Birçok çift, eşinin tepkisinden korktukları için kendilerini ifade etmekten ya da cinsel tutkulardan bahsetmekte tereddüt ettikleri için yatakta başarısız olurlar. Sevilen pozisyonları, istenen uygulamaları ve istenen yolları konuşmak, tartışmak ya da ifade etmek, erkeklerin cinsel ihtiyaçlarını en tatmin edici şekilde yerine getirmelerine yardımcı olur.

Open chat